Čo je Aircash Abon a ako funguje?

Služba Aircash Abon vám umožňuje platiť na internete jednoducho a bezpečne, rovnako akokeby ste platili v hotovosti. Abony vydáva spoločnosť Aircash a využiť sa dajú na dobitie peňazído Aircash aplikácie či na platby u podporovaných predajcov. Kúpiť sa potom dajú na viacako 100 000 miestach po celej Európe!

Aircash Abon

Jednoduché, bezpečné a anonymné platenie

A ako to celé funguje? Veľmi jednoducho. Abon je predplatený poukaz, ktorý kúpite na jednomz viac ako 100 000 miest v celej Európe a potom s ním jednoducho a bezpečne zaplatítena internetových stránkach. Na výber máte Abon Abon kupóny v hodnotě 5, 10, 20, 25 a 50 € a a na ich kúpu nepotrebujete bankový účet ani kreditnú kartu.

Aircash Mastercard predplatená karta

Predplatená karta Aircash Mastercard je ideálnym riešením na bezpečné a jednoduché platenienielen na internete. Minúť totiž môžete len toľko peňazí, koľko si na kartu, respektíve nasvoj Aircash účet, pošlete. Svoje výdavky môžete následne sledovať v aplikácii Aircash, kde jemožné tiež nastaviť platobné limity a zmeniť PIN vašej predplatenej karty. Kartu je možnéjedným kliknutím zablokovať. S aplikáciou si môžete prepojiť rovno päť kariet.

Ako si dobiť Aircash kartu?

Kartu je možné dobíjať niekoľkými spôsobmi. Zostatok si navýšite platobnou kartou, ABON kupóny alebo pomocou paysafecard. Aircash predplatená karta sa dá použiť všade tam, kde je možné platiť kartami Mastercard, teda na miliónoch miest na celom svete.

Kde kartu kúpiť a koľko stojí?

Cena Aircash karty zatiaľ nebola potvrdená, ale môžeme očakávať cenu cca 5 - 6 €. Karta vám po objednaní online dorazí až domov, dostupná bude však aj na vybraných predajných miestach. Vedenie karty je zadarmo.

Aircash aplikácia

Aplikácia Aircash Cash App je neoddeliteľnou súčasťou celého Aircash ekosystému a svojim spotrebiteľom ponúka celý rad zaujímavých funkcií. Dobite si hotovosť v pokladnici pomocou funkcie snímania čiarového kódu, prijímajte peniaze od priateľov, nechajte si vyplácať hotovosť v pokladnici alebo prepojte aplikáciu až s piatimi Aircash kartami. To všetko v rámci jednej aplikácie.

P2P platenie

Veľkou výhodou Aircash aplikácie je jednoduché posielanie platieb medzi používateľmi. Stačí vedieť kamarátovo telefónne číslo a môžete mu poslať ľubovoľnú platbu priamo do jeho Aircash peňaženky. Používatelia si medzi sebou môžu posielať aj QR kódy, pomocou ktorých je platenie ešte jednoduchšie a rýchlejšie. S každým účtom je spojený aj unikátny webový odkaz, ktorý je možné poslať ostatným, a prijímať prostredníctvom neho platby. Funguje podobne ako QR kód.

Výber zostatku

Zostatok si z aplikácie Aircash môžete vybrať na bankový účet. Stačí vyplniť sumu a IBAN svojho účtu.

Marketplace

Zostatok je možné utrácať tiež na Aircash marketplace – teda online tržnici. Aktuálna ponuka pre Slovákov zahŕňa darčekové poukazy HOLYO, PlayStation, Roblox, Twitch a Riot Games. Cez Aircash apku si môžete kupovať aj diaľničné známky pre Slovensko, Česko, Slovinsko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko či Švajčiarsko. Môže to vyzerať ako maličkosť, ale kúpiť si diaľničnú známku priamo v aplikácii na pár kliknutí sa pri cestovaní hodí. Špecializované weby, ktoré prevádzkujú jednotlivé krajiny, totiž nebývajú takto prívetivé a ľahko použiteľné.

Ponuka sa bude časom rozširovať. V zahraničí je už cez marketplace možné nakupovať vstupenky, lístky na MHD, dobíjať si kredit do mobilných telefónov alebo platiť parkovné a bohatšia je aj ponuka darčekových poukazov.

Aircash Abon

Aircash poplatky

Aktuálnu výšku poplatkov si môžete overiť aj priamo v mobilnej aplikácii Aircash. Stačí otvoriť Ponuku a následne sekciu Poplatky.

Služba Poplatok
Vklad prostriedkov 0 %
Platba kartou 0 %
Platba v rámci marketplace 0 %
Dobitie cez Abon 0 %
Dobitie cez paysafecard 0 %
Odoslanie platby 1 %
Výber na bankový účet 1 %
Výber hotovosti z bankomatu 2 %
Výber hotovosti v pokladnici obchodu 4 %

Pomohl vám tento článek?