Porovnanie členstva Xbox - ceny a výhody

Služieb, ktoré si v rámci Xboxu môžete predplácať, je niekoľko. Človek by si na prvý pohľad mohol povedať, že toľko rôznych „passov“ nie je treba a že sa v tom nejde vyznať. Verte však tomu, že každá verzia predplatného má svoj zmysel a hodí sa pre iný typ hráča. A aby ste sa v tom vyznali, máme tu pre vás článok, v ktorom vám všetko vysvetlíme!

Logo Xbox

Xbox Live Gold - Eldorádo online hráčov

Zlaté členstvo Xbox Live Gold je niečo, čo ocení každý milovník online hier. Dá vám totiž možnosť hrať cez internet s kamarátmi alebo náhodnými hráčmi zo všetkých kútov sveta. Ak ste teda zapáleným hráčom hier ako je FIFA alebo Call of Duty, je pre vás toto predplatné takmer nutnosťou. Súčasťou sú aj štedré exkluzívne zľavy v rámci programu Deals with Gold, s ktorými môžete ušetriť až 75% na každom titule.

Ako bonus navyše v balíčku dostanete cloudové úložisko OneDrive a 2 hry zadarmo každý mesiac. Xbox v rámci tejto nádielky vyberá hry všetkých žánrov, nemusíte sa teda báť, že by ste si z nich nevybrali.

Xbox Game Pass - knižnica s nekonečnými možnosťami

Členstvo Xbox Game Pass je tu pre všetkých, ktorí chcú vyskúšať čo najviac hier, ale nechcú utrácať horibilné sumy za každý titul. Prináša totiž prístup do rozsiahlej knižnice, v ktorej sa momentálne nachádzajú stovky rôznych hier - nájdete tam zástupcu naozaj každého žánru. A nejde len o staré vykopávky, o ktoré už nikto nemá záujem! Do katalógu sú pravidelne pridávané najnovšie kôstky ešte v deň vydania.

K tomu všetkému ešte predplatné obsahuje prístup k demoverziám a zľavám na hry, ktoré nie sú v Game Passe obsiahnuté priamo. Pokiaľ teda radi objavujete nové herné zážitky, toto predplatné je pre vás ako ušité.

Xbox Game Pass a EA Play

PC Game Pass - raj počítačového hráča

V roku 2020 predstavil verziu Xbox Game Passu určenú pre hráčov na PC. Jej funkčnosť je v podstate totožná s konzolovou verziou, hlavnou doménou teda zostáva katalóg stoviek hier, ktoré môžete nainštalovať pomocou niekoľkých kliknutí. Ponuka sa však trochu líši – niektoré hry, ktoré sú súčasťou PC Game Passu, vyšli len na počítače a v konzolovom Game Passe ich teda nenájdete.

Knižnica je tiež rozšírená o členstvo EA Play, ktoré poskytuje prístup k desiatkam hier od štúdia EA – napríklad hry zo sérií Assassins Creed, FIFA, Battlefield Mass Effect a mnoho ďalších.

Xbox Game Pass Ultimate - ultimátne kombo

Pokiaľ nechcete Live Gold a Game Pass rozdiely vôbec riešiť a záleží vám len na kompletnom hráčskom zážitku, bude pre vás najlepší práve Xbox Game Pass Ultimate.

Ten totiž spája výhody oboch predtým spomínaných predplatných do jedného. Za jednu cenu teda získate všetky výhody, ktoré by ste si mohli priať.

Na tento typ predplatného dokonca Xbox z času na čas poskytuje rôzne zľavy, naposledy išlo napríklad o akciu 3+1 mesiac zadarmo.

Live Gold a Game Pass ceny

Služba Cena za mesiac Výhody
Xbox Live Gold 149 Kč Online hranie, cloudové úložisko, hry zadarmo, exkluzívne zľavy
Xbox Game Pass 259 Kč Knižnica so stovkami hier, demoverzie, zľavy
Xbox PC Game Pass 259 Kč Knižnica so stovkami hier, demoverzie, zľavy
Xbox Game Pass Ultimate 319 Kč Online hranie, knižnica hier, demoverzie, exkluzívne zľavy, cloudové úložisko

V niektorých prípadoch sa dá pri nákupe Xbox kupónov na dlhšie obdobie ušetriť. Keď si napríklad zaobstaráte 12-mesačný Xbox Live Gold ušetríte skoro 20 € oproti mesačným nákupom.

Herní periferie a hry z Xbox Game Passu

Neviete, čo vybrať?

Ak vám ani tento článok nepomohol si jeden typ predplatného vybrať alebo neviete, čo kúpiť ako darček nadšenému Xbox hráčovi, máte ešte jednu možnosť. Tou je Xbox darčeková karta, pomocou ktorej si vy alebo obdarovaný hráč môžete dobiť zostatok pri svojom účte Xbox a potom ho využiť podľa potreby.

V našom obchode navyše môžete všetky predplatné aj darčekové karty zakúpiť v darčekovom balení alebo ako PDF pripravené na tlač, aj v časovej núdzi teda zoženiete perfektný darček pre Xbox hráča.


Pomohl vám tento článek?