Ako funguje účet myPaysafe (my paysafecard)?

paysafecard logo

Účet myPaysafe (my paysafecard) funguje podobne ako váš bankový účet. Založíte si ho zdarma na stránkach https://my.paysafecard.com. Na tento účet si môžete vložiť všetky zakúpené paysafecard PINy. Budete tak mať vždy prehľad o svojich príjmoch a výdavkoch. Pri platbe cez konto myPaysafe vám stačí sa iba prihlásiť. Z konta sa vám následne odčítajú požadované prostriedky.

Od apríla roku 2021 je účet myPaysafe pre platenie pri veľkom množstve služieb nutnosťou. Pre platenie pri hazardných službách, ako sú Tipsport, Chance a podobne, sú  myPaysafe účty povinné už delší dobu.

Vedenie účtu myPaysafe je zadarmo. Aspoň raz ročne je ale dobré vykonať transakciu. Po 12mesačnej nečinnosti sa totiž začne účtovať udržiavací mesačný poplatok 130 Kč.

Registrácia účtu myPaysafe

Samotná registrácia účtu myPaysafe je veľmi jednoduchá a je otázkou pár minút.

 1. Zadajte v prehliadači stránku https://my.paysafecard.com.
 2. Kliknite na tlačidlo "Zaregistrovať".
 3. V ďalšom kroku vyplňte svoje osobné údaje a pokračujte na ďalšiu stránku.
 4. Tu si skontrolujte svoje údaje a ak sú v poriadku zaškrtnite, že súhlasíte s obchodnými podmienkami a znovu kliknite na tlačidlo "Zaregistrovať sa".
 5. Teraz bude potrebné overiť vaše telefónne číslo, ktoré ste uviedli v registrácii. Overenie prebieha pomocou SMS správy s kódom, ktorý zadáte do formulára na stránkach a kliknite na tlačidlo "Potvrdiť".
 6. Potom je potrebné overiť ešte emailovú adresu, do ktorej vám príde odkaz. Po kliknutí na tento odkaz sa otvorí nová záložka, kde vidíte, že je váš účet úspešne overený a môžete sa prihlásiť.
 7. Teraz už môžete spravovať svoje konto, vkladať zakúpené PINy a využívať ho na platenie vo všetkých hrách a aplikáciách, ktoré paysafecard podporujú.

Hlavné výhody paysafecard účtu

 • Vďaka účtu získate lepší prehľad o vašich platbách a celkovom zostatku. Pokiaľ platíte pomocou jednotlivých PINov, môže sa vám stať, že nie vždy využijete celú čiastku, ktorú máte na PINe k dispozícii. Vo chvíli, keď si PINy vkladáte do paysafecard účtu a potom platíte priamo týmto účtom, vidíte vždy váš celkový zostatok.
 • S paysafecard účtom je prepojená aj šikovná mobilná aplikácia. Vďaka nej máte prehľady o svojich minulých platbách vždy po ruke. Pomocou mobilnej aplikácie môžete tiež platiť. Stačí naskenovať QR kód a platbu potvrdiť. Pomocou QR kódu sa tiež vyhnete opisovaniu PINov. Na svoj účet ich ľahko nahráte opäť vďaka načítaniu QR kódu, ktorý je vždy vygenerovaný spolu s PINom.

    Aplikácia pre iOS     Aplikácia pre Android

 • S využitím paysafecard účtu môžete tiež vybrať svoj zostatok. Ten je v prípade potreby možné zaslať na váš bankový účet za poplatok 150 korún.

Ako platiť cez QR kód pomocou paysafecard scan2pay?

U predajcov, ktorí platbu cez paysafecard QR kódy podporujú, môžete pohodlne platiť cez mobilnú aplikáciu paysafecard. Ako na to?

 1. Otvorte mobilnú aplikáciu paysafecard.
 2. Na úvodnej stránke kliknite na tlačidlo Platiť a vyberte možnosť scan2pay.
 3. Naskenujte QR kód a potvrďte platbu.

Postup platenia cez funkciu paysafecard scan2pay.

Vklad prostriedkov na účet myPaysafe pomocou kupónov paysafecard

Vloženie finančných prostriedkov z kupónov paysafecard prebieha nasledujúcim spôsobom.

 1. Prihláste sa k svojmu účtu myPaysafe na https://my.paysafecard.com.
 2. Vľavo hore je pole Zadaj prosím PIN kód, do ktorého vložte svoj 16 miestny PIN kód.
 3. Kliknite na Doplniť kredit.
 4. Tým dôjde k automatickému uplatneniu a pripísaniu celej výšky kupónu na váš účet.

Platba pomocou paysafecard na Tipsport, Chance a podobných službách

Uplatnenie vášho paysafecard kupónu v službách, ako je Tipsport, Chance a im podobných, je veľmi jednoduché a bezpečné. Pokiaľ si s ním však neviete rady, pripravili sme pre vás krátky návod.

 1. Prihláste sa k svojmu užívateľskému účtu na webovej stránke služby, do ktorej chcete paysafecard kupón uplatniť.
 2. V platobnom rozhraní zvoľte možnosť paysafecard.
 3. Tu je nutné vložiť číslo myPaysafe účtu (číslo mypaysafecard účtu nájdete po prihlásení na stránkach paysafecard.com v pravom hornom rohu ako zákaznícke číslo) alebo môžete rovno vložiť šestnásťmiestny PIN kód, ktorý sme vám zaslali emailom, avšak iba v prípade, že máte už vytvorený a zadaný mypaysafecard účet.
 4. Po vložení čísla účtu vyplňte čiastku, ktorú chcete dobiť a prejdite k platbe. V platobnom rozhraní paysafecard sa prihláste k vášmu my pasafecard účtu, odsúhlaste všeobecné obchodné podmienky a potvrďte tlačidlom "zaplatiť".
 5. Tlačidlo zozelená a nákup je tak dokončený.

Kde nájsť svoje zákaznícke číslo paysafecard?

Svoje zákaznícke číslo paysafecard nájdete po prihlásení do svojho myPaysafe účtu. Nájdete ho v hornej lište - vpravo hore.

Ako previesť zostatok z účtu myPaysafe?

Paysafecard umožňuje vybitie zostatku z účtu myPaysafe prevodom na bankový účet.

Pre prevod zostatku z účtu myPaysafe na bankový účet pošlite na e-mail info@paysafecard.com číslo vášho účtu, názov banky, meno majiteľa bankového účtu a číslo IBAN a BIC. Priložte tiež celé svoje meno a obojstrannú kópiu  platného preukazu s fotografiou (napr. pasu, vodičského preukazu či občianskeho preukazu).

Za prevod zostatku na bankový účet je účtovaný poplatok 150 Kč, ktorý sa odpočíta z prevádzanej sumy. Spracovanie požiadavky trvá 3 - 4 pracovné dni.


Pomohl vám tento článek?