Ako spoznať solídneho predajcu herných kupónov?

Na kupónovom piesočku môžete naraziť na množstvo českých i zahraničných predajcov, ktorí k poukazom prichádzajú podivným spôsobom. Mnoho našich zákazníkov nám svoje príbehy oznámilo a to nás inšpirovalo k spísaniu tohto desatora.

Ako teda spoznať legitímneho predajcu, u ktorého máte istotu bezproblémového nákupu herných kupónov, tak aj iných poukazov?

Desatoro solídneho predajcu kupónov

 1. Kupóny predáva za nenavýšené ceny.
  Kupón, ktorým si dobijete 1 000 kč kreditu v hre, bude stáť na korunu rovnakú sumu. Rovnako tak herný kupón na 10 EUR nebude za 300 Kč. Veľmi pochybným, avšak menej častým znakom môžu byť aj podozrivo nízke ceny, teda pokiaľ máte zaplatiť 700 Kč za kupón v hodnote 1000 Kč.
 2. Ponúka iba oficiálne dostupné varianty členstva.
  Žiadne 14-dňové verzie rozdávané na rôznych akciách zadarmo, ktoré ani nie sú určené na predaj alebo ďalšie pochybné produkty.
 3. Dobré hodnotenie obchodu.
  Kvalitný obchod zákazníci dokážu oceniť, a preto má kladné a verejné recenzie napríklad na Heureke, Zboží.cz či Facebooku. Vždy je dobré u každého nového predajcu najprv overiť, či je vhodné mu zveriť svoje peniaze.
 4. Predajca nie je len agregátor.
  Pokiaľ predajný web sám o sebe herné kupóny nepredáva, ale len agreguje iné ponuky, je potrebné dať si veľký pozor. Tomuto agregátorovi ide predovšetkým o privedenie zákazníka skutočnému predajcovi. Službu teda poskytuje niekto iný, koho často nemáte možnosť si detailne preveriť. 
 5. Kupóny určené pre Slovensko.
  Legitímny predajca by mal ponúkať iba také kupóny, ktoré je vždy možné bez problémov uplatniť v lokálnych účtoch. Ak kupóny nefungujú s účtami založenými v SR, na uplatnenie potrebujete VPN alebo si musíte zmeniť región vo svojej hre či aplikácii, buďte na pozore.
 6. Okamžité doručenie.
  Na kupóny by ste nikdy nemali čakať. Oficiálni predajcovia sú napojení priamo na vydavateľa a kupóny doručujú nonstop a ihneď. Je teda podozrivé, pokiaľ niekto nemá dlhodobo skladom väčšinu kupónov. Takýto predajcovia ich najprv musia niekde "zohnať" a to vždy budí podozrenie.
 7. Sídli ideálne v Česku alebo na Slovensku.
  E-shop by sa nemal skrývať za zahraničnú firmu v pochybnom kúte sveta. Ťažko sa potom môžete domáhať svojim práv. Ideálne je samozrejme sídlo v ČR alebo SR.
 8. Má slovenskú podporu vrátane telefónu a zadarmo.
  Pokiaľ narazíte na problém alebo si nebudete vedieť rady s uplatnením, rozhodne nechcete písať na druhý koniec sveta av angličtine? Slovenská podpora vám vždy dokáže lepšie poradiť. Ďalej musí byť podpora zadarmo. Pokiaľ si môžete za podporu pri nákupe priplatiť (niekto tomu hovorí „poistenie“, že vám v prípade nefunkčnosti kupónu podpora poradí), dajte si veľký pozor.
 9. Platba v eurách.
  Platba v eurách je u slušného predajcu samozrejmosťou, nehrozí rôzne nečakané menové prepočty či už na strane predajcu alebo vašej banky. Mal by ponúkať aj rôzne platobné metódy.
 10. Zavedená spoločnosť na trhu.
  Najkvalitnejší predajcovia herných kupónov sú na trhu už dlhé roky, vďaka čomu majú mnoho skúseností a nákup u nich je stávka na istotu. Je fér spomenúť, že na slovenskom trhu je hneď niekoľko kvalitných spoločností, ktoré tieto všetky parametre spĺňajú. Bohužiaľ ich v Českej republike pôsobia podstatne viac, ktoré to tak nemajú. Pokiaľ sa o našej histórii chcete dozvedieť viac, môžete sa pozrieť na stránku O nás - história Herných kupónov.

Ak stále hľadáte solídneho predajcu, prečítajte si, prečo nakupovať herné kupóny od nás.


Pomohl vám tento článek?