O nás - história Herných kupónov

Zaujíma Vás naša história, ako sme začínali a na čom aktuálne pracujeme?

Na trhu sa pohybujeme už viac ako 14 rokov a za tú dobu sme sa stali jednotkou v online predaji herných kupónov. Pred časom sme sa pustili aj do offline distribúcie a každým rokom rozširujeme našu ponuku. Aké míľniky už máme za sebou?

Súčasnosť

Dnes sú Herné kupóny najväčší špecializovaný obchod s hernými poukazmi na českom a slovenskom trhu. Ročne predáme okolo 1 miliónov kupónov a ďalej stabilne rastieme.

Začiatkom roka sme získali druhé miesto v ankete ShopRoku 2022 v kategórii Hry a hracie zariadenia, ktorú organizuje Heureka.sk.

Chceš pri tom byť s nami? Mrkni na stránku kariéra a ozvi sa nám! Napríklad hľadáme práve teba!

2022

Sily teraz okrem Herných kupónov stále viac napíname aj k spomínanému projektu Givery. Jedná sa o distribučnú sieť darčekových poukážok, ktoré sa zameriavajú aj na ďalšie segmenty online zábavy ako sú móda, elektronika a ďalšie. Spolu s Hernými kupónmi sú k dostaniu na viac ako 1 200 kamenných predajniach po celej Českej republike. Ide tak o najväčšiu predajnú sieť darčekových poukazov v Česku.

2021

Prichádza rok asi najväčších zmien. Spúšťame web v slovenčine na slovenskej doméne www.herne-kupony.sk a po mnohých rokoch čakania a príprav umožňujeme nákup paysafecard v EUR pre Slovensko. Stávame sa predajným partnerom Riot Games a ponúkame tak kupóny napríklad pre populárne League of Legends alebo Valorant. Spolupracujeme aj s TV Nova kde predovšetkým využívame naše skúsenosti s predajom Netflixu.

2020

Tvrdá práca byť solidným predajcom herných kupónov sa vyplatila a my sa vďaka tomu stávame oficiálnym distribútorom Netflix a Twitch kupónov. Štartujeme tiež druhý projekt s názvom Givery, ktorý ponúka všeobecné darčekové poukazy, tentoraz nielen na tie herné, ale čím ďalej tým viac sa zameriavame aj na  covidom akcelerovaný segment streamovacích video a audio platforiem. Do ponuky preto pridávame napríklad aj Audiotéku alebo Sledování TV.

2019

V spolupráci s Itemy.cz otvárame kamennú predajňu na Vinohradoch, aby sme okúsili aj offline predaj a začíname plánovať vlastnú fyzickú predajnú sieť herných kupónov, od ktorej očakávame nasledovanie trendov západnej Európy. Intenzívne celú firmu pripravujeme na príchod známych značiek, ktoré plánujú vstúpiť na slovenský trh s ich darčekovými poukazmi.

2017 - 2018

Spoločne so spoločnosťou MAFRA sa ako prví na slovenskom trhu púšťame do fyzického predaja našich herných kupónov na niekoľkých stovkách miesto po celej SR. Súčasne sa stávame oficiálnym predajcom Blizzard poukazov.

2015 - 2016

Nadväzujeme kľúčovú spoluprácu s poskytovateľom poukazov paysafecard a stávame sa jeho oficiálnym distribútorom. Štartujeme aj predaj PlayStation a Xbox kupónov. Naša známosť začína poriadne rásť.

2013 - 2014

Ďalším produktom, ktorý našu službu vystrelí vysoko nad jej pôvodne zamýšľanú veľkosť, bol kupón Ukash, vtedy konkurencia paysafecard kupónov. Kupóny mali veľmi široké použitie, vrátane vtedy populárnych Facebook hier. Naše portfólio hier, ktoré sme dokázali „dobiť“, sa teda výrazne rozšírilo.

2011 - 2012

V týchto rokoch zažíva herné odvetvie skutočný boom browserových hier a Herné kupóny rastú. Avšak oveľa väčší vplyv na ich známosť prinesie pridanie kupónov na dobitie Steam peňaženky. Konečne bola v Česku a na Slovensku možnosť zakúpiť akúkoľvek hru na Steame bez použitia platobnej karty alebo PayPalu.

2010

Radek Zunt po mnohoročnej skúsenosti s prevádzkou herných serverov a herných webov zakladá projekt Herní-kupony.cz. Namiesto klasického predaja hier ale volí cestu, ktorá nemá v Českej republike konkurenciu – ponúka predplatené kupóny pre veľké herné platformy. Preto volí názov Herní kupóny. 😊

Ako prvé sa v ponuke objavujú poukážky pre MMORPG a prehliadačové hry od vydavateľov Gameforge alebo InnoGames. Celkom sa jedná o nižšie desiatky podporovaných, vtedy veľmi populárnych hier.