Ako zistiť zostatok paysafecard?

Neteller paysafecard loga

Máte obavu, že svoj predplatený kupón paysafecard nebudete môcť vyčerpať v jeho plnej výške? Jednou z výhod PSC kariet je, že pokiaľ uplatníte len časť svojho kreditu, o zvyšné prostriedky neprídete.

Tie vám zostanú pod rovnakým paysafecard PINom. Uplatniť ich potom môžete u akéhokoľvek iného z tisícov poskytovateľov, ktorí tento spôsob platby prijímajú. Na stránkach www.paysafecard.com navyše môžete zistiť, aká je presná výška vášho zostatku.

Ako zistiť zostatok na vašej paysafecard karte

  1. na hlavnej stránke zíďte až k formuláru  "Skontrolovať zostatok" a do políčka vložte paysafecard pin, ktorý vám bol zaslaný na email
  2. opíšte bezpečnostný kód a kliknite na "Poslať"
  3. tým sa vám zobrazí zvyšok vášho kreditu

ZZostatok je možné overiť aj na na to určenej samostatnej stránke. Postup je úplne rovnaký.

Rovnako je to v prípade, ak si nie ste istí, či ste svoj kód už uplatnili. Oboje ľahko zistíte behom pár minút. Ak ste registrovaný užívateľ, môžete navyše tiež zistiť, kde bol váš paysafecard PIN uplatnený. Zostatok na PSC kupóne je možné zadarmo využiť do 12 mesiacov od nákupu. Ideálne ho ale využite do 30 dní. Po 30 dňoch sa totiž začína účtovať manipulačný poplatok 3 € mesačne až do vyčerpania zostatku.

Vybitie zostatku

Služba paysafecard ponúka vybitie vášho PINu alebo myPaysafe účtu. Takéto vybitie môže byť spoplatnené čiastkou 150 Sk a je nutné zaslať na PSC podporu váš oskenovaný doklad totožnosti. Zostatok je možné tiež zablokovať pri podozrení na zneužizí vášho kupónu. V takýchto situáciách bezodkladne kontaktujte našu zákaznícku podporu alebo vyplňte formulár na stránkach paysafecard.

Ako využíť paysafecard zostatky?

Pokiaľ vám na paysafecard PINu zostane malý zvyšok, ktorý sám o sebe nie je možné využiť napríklad v obchode, kde pomocou paysafecard bežne platíte, máte niekoľko možností, ako s ním naložiť.

  • Pri platbe pomocou paysafecard môžete zadať viac PINov naraz. Zvyšky tak vždy môžete využiť neskôr v kombinácii s ďalším PINom. Len je potrebné pamätať na 6-mesačnú lehotu na uplatnenie kupónu. Po uplynutí tejto doby sa totiž začne účtovať mesačný udržiavací poplatok 80 Sk.
  • Pokiaľ sa už blíži expirácia kupónu, je možné zvyšok paysafecard previesť do online peňaženky Skrill alebo Neteller. Tie akceptujú vklady už od jednej koruny a môžete s nimi neskôr platiť u podporovaných služieb. Vyhnete sa tak prepadnutiu prostriedkov a obe peňaženky tiež umožňujú vystavenie predplatenej platobnej karty, ktorú môžete používať rovnako ako bežnú kartu vydanú bankou. 
  • Poslednou variantou je dobrý skutok - PIN je možné niekomu venovať. 🙂  Na webe nájdete rôzne fóra a skupiny, kde ľudia zháňajú zvyšky z paysafecard PINov, pretože im chýba pár korún na dokončenie nákupu. 

Pomohl vám tento článek?