Ako funguje paysafecard?

paysafecard logo

Paysafecard je v dnešnej dobe veľmi obľúbenou platobnou metódou. Na trhu pôsobí už od roku 2000. V súčasnej dobe funguje v 49 krajinách sveta a vo svojom odbore sa stala suverénnou jednotkou.

Hľadáte informácie o tom, čo je paysafecard, alebo ako na jej nákup a používanie? Chcete vedieť, či si ju môžete zakúpiť aj online? Potom čítajte ďalej.

Čo je vlastne paysafecard?

Paysafecard je druh predplateného kupónu, ktorý obsahuje 16-miestny číselný kód. Jeho pomocou môžete platiť v aplikáciách, hrách a službách kdekoľvek na internete. Paysafecard sa pri používaní príliš nelíši od bežnej hotovosti, je totiž anonymný a má rovnakú finančnú hodnotu, akou ju dobijete.

Potom, čo pomocou paysafecard zaplatíte na internete, o zvyšné peniaze neprídete. Svoj zostatok môžete pod rovnakým kódom uplatniť inde. Ako na zistenie paysafecard zostatku vám poradíme v sekcii ako zistiť zostatok paysafecard.

paysafecard platba

Prečo používať práve paysafecard?

Paysafecard je plne anonymný. Vaše osobné údaje, ako je číslo platobnej karty a telefónu, tak zostanú vždy v bezpečí. Paysafecard nie je iba predplatený kupón, ale skôr komplexná služba. Na oficiálnych stránkach služby si môžete zistiť zostatok kupónu, využiť česky aj slovensky hovoriacu podporu, zaregistrovať si účet myPaysafe pre lepšiu správu vašich kódov, využiť kalkulačku pre prevod mien, alebo si stiahnúť mobilnú aplikáciu.

Ako funguje účet myPaysafe?

Účet myPaysafe (predtým my paysafecard) je elektronická peňaženka, do ktorej vkladáte zakúpené kupóny. K tejto peňaženke sa potom stačí prihlásiť a požadovaná čiastka je strhnutá zo zostatku. Ide o jednoduchú webovú aplikáciu, v ktorej spravujete vaše PINy v rámci jedného zostatku.

Je online distribúcia kódov bezpečná?

Áno. Rovnako ako v prípade zakúpenia kupónu v kamennej predajni, aj v prípade, že sa rozhodnete kúpiť paysafecard online, máte ku kódu prístup iba vy ako koncový zákazník. Kód dostanete priamo na svoj e-mail v elektronickej podobe. Spôsob platby je navyše iba na vás, či už preferujete bezpečné bankové prevody, hotovostné alebo mobilné platby. Všetky platby prebiehajú priamo u poskytovateľov v zabezpečených rozhraniach. Viac informácií o bezpečnosti pri používaní paysafecard nájdete na stránke ochrana a zablokovanie paysafecard.

Výhody online nákupu paysafecard

  • platiť možno mnohými spôsobmi napr. bankovým prevodom, v hotovosti aj telefónom
  • žiadne papierové kupóny - tým odpadá možnosť straty, znehodnotenia či krádeže kódu
  • nákup z pohodlia vášho domova či akéhokoľvek počítača s internetovým pripojením
  • doručenie ihneď po zaplatení priamo na váš e-mail
  • kupóny môžete mať do minúty

Ako si zakúpiť predplatené kupóny paysafecard?

Ak chcete platiť bankovým prevodom, môžete si paysafecard zakúpiť priamo. Rovnako jednoduché sú aj platby ostatnými metódami, stačí si dobiť kredit na vašom účte Herných kupónov. A to buď telefónom (cez SMS), v hotovosti, bankovým prevodom a ďalšie. Na tejto našej stránke paysafecard nájdete všetky informácie o zakúpení a uplatnení.

 

 

Ako aktivovať kupóny paysafecard na internete?

  1. pri platbe pomocou paysafecard uvidíte v pravom stĺpci čiastku, ktorú chcete uhradiť
  2. ak s čiastkou súhlasíte, vyplňte 16-miestny kód, ktorý ste získali na našich stránkach
  3. začiarknite políčko "áno, akceptujem VOP Paysafecard"
  4. kliknite na tlačidlo zaplatiť, tlačidlo zozelená a tým je váš produkt úspešne zakúpený

 

 

Môžem na Slovensku využiť paysafecard z inej krajiny?

Používanie paysafecard z inej krajiny je možné, ale treba počítať s možnými obmedzeniami. U niektorých služieb nemusí byť paysafecard z inej krajiny problém, ale rozhodne ju nevyužijete všade. Paysafecard kúpenú mimo Slovenska si tiež nemôžete vložiť do účtu myPaysafe. Rovnaké obmedzenia platia pre zákazníkov z Česka, ktorí si zakúpia slovenskú paysafecard.

Obmedzenie veku pri paysafecard

Spoločnosť paysafecard vek, od ktorého je možné kupóny paysafecard nakupovať a používať, určila na 16 rokov. Táto hranica platí aj pre používanie účtu myPaysafe.

paysafecard hodnoty

Slovenskí zákazníci môžu nakupovať kupóny v hodnote 10 €, 25 €, 50 € a 100 €. V Českej republike sú dostupné hodnoty 200 Kč, 500 Kč, 1200 Kč, 2500 Kč.

Jednotlivé PINy sa vždy predávajú za svoje skutočné ceny. Pokiaľ neuplatníte pri nákupe celú cenu kupónu, môžete zvyšok využiť pri ďalšom nákupe. Celkom môžete zadať až 10 PINov naraz.


Pomohl vám tento článek?