Kde sa dá použiť paysafecard?

Logo paysafecard

Paysafecard je univerzálny kupón na platenie online. Je možné ho kúpiť online v našom obchode alebo u ďalších predajcov.

Paysafecard je možné využiť na platenie pri veľkom množstve obchodov a služieb. Prostriedky však nie je možné vyberať späť. U niektorých služieb môžete zaplatiť priamo paysafecard PINom, pri niektorých budete potrebovať účet myPaysafe (predtým my paysafecard).

V službách naprieč celým internetom sa aktuálne môžete stretnúť s obmedzením, kedy je možné objednávky do 50 € hradiť priamo paysafecard PINom, ale pre platby nad túto čiastku je potrebné použiť účet myPaysafe.

Kde všade je teda paysafecard možné využiť?

Účet myPaysafe

Jedno z najčastejších využití PINu paysafecard je uplatnenie v účte myPaysafe. Účet paysafecard slúži na pohodlnú správu financií prevedených do online sveta. K plateniu pri niektorých službách je myPaysafe účet priamo vyžadovaný.

Pre dobitie účtu sa prihláste do svojho účtu. Hneď na úvodnej stránke po prihlásení sa vám zobrazí políčko, kam je možné zadať PIN. Zadajte ho, potvrďte kliknutím na Doplniť kredit a váš zostatok bude okamžite navýšený. 

Aplikácie a hry

Steam

Pre platenie v Steame je pohodlnejším variantom Steam kupón. Ak preferujete platbu  paysafecard kupónom, je tiež možné ho v Steame použiť. 

V Steame stačí nabehnúť na váš nick (v aplikácii vpravo hore), kliknúť na Detaily účtu a zvoliť Pridať prostriedky do mojej Steam peňaženky. Potom už stačí zadať čiastku, odsúhlasiť obchodné podmienky av ďalšom kroku zadať zakúpený PIN či zaplatiť paysafecard účtom. O uplatnení paysafecard v Steame si môžete prečítať aj náš podrobný návod.

Epic Games

Či už chcete nakúpiť V-Bucks vo Fortnite, alebo si zaobstarať napríklad novú hru v obchode Epic Games Store, paysafecard je jednou z platobných metód, ktorú môžete využiť.

Po zvolení požadovaných predmetov vyberte paysafecard ako platobnú metódu, potvrďte objednávku a po presmerovaní do platobnej brány paysafecard platbu dokončite. Platiť môžete všetkými obvyklými spôsobmi - PINom, účtom myPaysafe alebo cez mobilnú aplikáciu (naskenovaním QR kódu).

Wargaming

Meny do všetkých hier od herného štúdia Wargaming(World of Tanks, World of Warships, World of Warplanes atď.) je možné kúpiť pomocou paysafecard. V online obchode Wargamingu vyberte konkrétnu menu, ktorú chcete zakúpiť (napr. Goldy do WoT). Vyberte množstvo, platobnú metódu paysafecard a platbu dokončite v platobnej bráne. 

Riot Games

Tiež v hrách od Riot Games uplatníte paysafecard. Môžete tak ľahko nakupovať v League of Legends či Valorante. V hre stačí prejsť do obchodu, vybrať predmet, ktorý si chcete zaobstarať a ako platobnú metódu zvoliť paysafecard. Platbu potom dokončíte v platobnej bráne paysafecard. Platiť môžete priamo PINom, účtom myPaysafe alebo cez mobilnú aplikáciu.

PlayStation

Podobne ako v Steame je aj v PlayStation možné využiť na dobitie peňaženky priamo k tomu určený kupón. Pokiaľ ale preferujete paysafecard, máte aj túto možnosť. Paysafecard kupón je do PlayStation peňaženky možné dobiť iba cez webové rozhranie. 

Google Play

Aplikácie a hry v obchode Google Play je možné platiť pomocou myPaysafe účtu. Ten je treba prepojiť s Google Play a potom už môžete nakupovať. Ak vás zaujíma presný postup, môžete si prečítať, ako v Google Play zaplatiť.

Ďalšie herné platformy

Paysafecard je možné využiť aj v ďalších herných plaformách. Hry si pomocou paysafecard môžete kúpiť v online obchode GOG.com a tiež napr. od vydavateľa Origin.

Twitch

Streamovacia služba Twitch taktiež akceptuje platby pomocou paysafecard. Na zaplatenie je potrebné použiť účet myPaysafe. Platobnú metódu nájdete medzi "ostatnými platobnými metódami".

Multimédia a komunikácia

YouTube Premium

Ak si chcete užiť YouTube bez reklám a ďalšie výhody, ktoré YouTube Premium prináša, môžete si toto členstvo aktivovať a hradiť pomocou paysafecard. Budete potrebovať účet myPaysafe, ktorý si prepojíte so svojim YouTube účtom. Ak vás zaujíma presný postup, môžete si prečítať, ako pomocou paysafecard YouTube Premium platiť.

Skype

Skype kredit je možné dobiť pomocou paysafecard aj účtu myPaysafe. Vo webovom rozhraní Skypu kliknite na čiastku kreditu (vľavo hore vedľa vášho mena), potom  na tlačidlo Pokračovať, zvoľte výšku kreditu, ktorú si prajete dobiť a potom už môžete vybrať platobnú metódu. Možnosť zaplatiť pomocou paysafecard sa skrýva pod položkou Iné. Platbu dokončíte v platobnej bráne paysafecard. Zaplatiť môžete PINom, myPaysafe účtom aj mobilnou aplikáciou.

Online peňaženky

Skrill

Online peňaženka Skrill, ktorá je podľa porovnania online peňaženiek najvhodnejšou voľbou pre slovenských užívateľov, umožňuje pohodlné platenie aj výbery online. 

Pomocou paysafecard ju dobijete v sekcii Vložiť, kde vyberiete možnosť paysafecard, zvolíte čiastku a platbu dokončíte. Zostatok vám bude navýšený hneď po dokončení platby. Viac informácií sa dozviete v článku ako funguje Skrill a ako dobiť zostatok krok po kroku. Na platenie môžete využiť PIN, účet myPaysafe aj mobilnú aplikáciu.

Neteller

Peňaženka Neteller funguje podobne ako Skrill, ale pre slovenských užívateľov nie je rovnako výhodná av niektorých krajinách už nie je možné zakladať nové účty. Pokiaľ však Neteller používate radi, zostatok si aj v tejto peňaženke dobijete pomocou paysafecard.

Vklad prebieha v sekcii Money In, kde vyberiete možnosť paysafecard, menu, čiastku a platbu dokončíte v platobnej bráne paysafecard. Platiť môžete pomocou PINu, účtu myPaysafe a mobilnej aplikácie. Viac informácií o Netelleri, spolu s návodom na jeho dobitie, nájdete včlánku o peňaženke Neteller.

Stávkovanie a casina

Stávkovacie kancelárie Tipsport a Chance

Stávkové kancelárie paysafecard často akceptujú ako jednu z platobných metód. Zo slovenských spoločností sú to Tisport a Chance. Pre platenie potrebujete mať založený a dobitý účet myPaysafe.

Vklad prebieha u Tipsportu aj Chance podobne. Vykonáte ho v sekcii Vklady, kde je potrebné ako platobnú metódu zvoliť paysafecard a pokračovať ďalej podľa inštrukcií. Celý proces je jednoduchý a zvládnete ho v priebehu niekoľkých minút.

PokerStars poker

Tiež najznámejšia a najväčšia online platforma pre hranie pokru prijíma platby pomocou paysafecard. Na zaplatenie je potrebné použiť účet myPaysafe.

Platbu je možné vykonať online na počítači aj v mobilnej aplikácii. Na počítači vklad vykonáte v sekcii Pokladňa, kde zvolíte platbu pomocou paysafecard a potom postupujete podľa zobrazených inštrukcií. V telefóne sa vklad vykonáva v podmenu Reálne peniaze, kde vyberiete voľbu Vklad, zvoliť platbu pomocou paysafecard a potom už pokračovať ďalej podľa inštrukcií. Ďalšie informácie o používaní paysafecard pri tejto službe je možné nájsť priamo na webe PokerStars.

Online casino - vklad

Ak hľadáte rýchly a bezpečný spôsob, ako dobiť účet u online kasína, vklad paysafecard kupónom je pre vás ideálnym riešením.

Kupóny paysafecard kasína prijímajú rôznymi spôsobmi. Česká kasína Vegas od Tipsportu a Chance vyžadujú prepojenie s účtom myPaysafe. Akceptujú aj platby pomocou online peňaženky Skrill, do ktorej sa paysafecard PINy dajú nahrať. Vklad paysafecard kupónu cez tieto služby podporuje aj drvivá väčšina zahraničných kasín. K mnohým z nich je možné pripojiť aj Neteller, ktorý funguje podobne ako Skrill.

Pri službách myPaysafe, Neteller a Skrill je potrebná registrácia s overením totožnosti. Výhodou však je, že nikde neukladáte informácie o platobnej karte. Transakcia z kasína sa preto neobjaví ani vo výpise z bankového účtu. 


Pomohl vám tento článek?