Netflix predplatné a cena 2024

Netflix je služba, ktorá svojim používateľom umožňuje sledovať  filmy, seriály a dokumenty. Aktuálne si ju predpláca viac ako 190 miliónov užívateľov z celého sveta a vo svojom odbore je tak jasnou jednotkou. Obľubu si získala predovšetkým vďaka obrovskému množstvu kvalitného obsahu a ľahkou použiteľnosťou.

Výhody Netflix predplatného

  1. Obrovské množstvo obsahu - filmov, seriálov aj dokumentov.
  2. Príznivá cena.
  3. Možnosť sledovania na ľubovoľnom zariadení - TV, mobil, tablet, počítač i herné konzoly. 

Koľko stojí Netflix?

Netflix cenník je jednoduchý. Mesačné predplatné vás vyjde na 7,99 € za Basic, 9,99 € za Standard alebo 11,99 € za Premium predplatné. V minulosti bolo možné získať Netflix zadarmo na mesiac. Skúšobnú dobu už Netflix zadarmo neponúka, ale svoje predplatné môžete kedykoľvek zrušiť.

Netflix predplatné je na výber v troch verziách - Basic, Standard a Premium. Jednotlivé Netflix balíčky sa líšia maximálnym rozlíšením, kvalitou zvuku a počtom zariadení, na ktorých môžete programy v rovnakom čase sledovať.

Či už si ale vyberiete akýkoľvek z dostupných variantov, všetok obsah je vám vždy k dispozícii na televízii, počítači, hernej konzole, mobile tabletu. Aplikácia Netflix na O2 TV bohužiaľ nie je dostupná. Netflix cena na rok nejde nijako znížiť, vždy ide o prostý násobok mesačnej tarify. Neexistuje žiadna špeciálna Netflix akcia či zľava. Rovnako tak v ponuke nenájdete ani Netflix ročné predplatné.

Členstvo Basic Standard Premium
Rozlíšenie HD (720p) Full HD (1080p) 4K + HDR
Počet zariadení 1 2 4
Cena za mesiac 7,99 € 9,99 € 11,99 €

Ako platiť Netflix?

Platba za Netflix môže prebiehať cez darčekový poukaz Netflix, platobnú kartu alebo PayPal. Môžete si tak predplatné aktivovať aj bez použitia platobnej karty. Darčekové poukazy v súčasnej dobe kúpite v niekoľkých e-shopoch a kamenných predajňách.

Chcete byť informovaný, hneď ako začneme predávať kupóny Netflix?

Ak chcete být kontaktovaný, hneď ako bude možné kúpiť Netflix darčekový poukaz, zanechajte nám svoj e-mail alebo telefon. Ozveme sa vám.

Ako funguje zdieľanie účtu?

Ak si zaobstaráte Netflix predplatné vo verzii Standard alebo Premium, môžete programy sledovať na viacerých zariadeniach naraz. Jedno predplatné môže zdieľať niekoľko členov domácnosti. Každý z používateľov používa svoj účet a má v ňom vlastnú históriu sledovania a obľúbené programy.

Aktuálne sa v ponuke nenachádza špeciálne rodinné predplatné Netflix Family, a preto nie je známa ani Netflix Family cena. Členstvo Standard a Premium je ale na zdieľanie predplatného pripravené. Ak vám stačí sledovanie na dvoch zariadeniach naraz, bude dostatočné predplatné Standard. S variantom Premium potom môžu program v jednej chvíli sledovať až štyria ľudia.

Zdieľanie Netflixu je však určené iba pre členov jednej domácnosti. To bolo často rôznymi spôsobmi obchádzané. Netflix zdieľanie hesiel v minulosti vnímal ako veľký problém. Ľudia si namiesto založenia vlastného profilu radšej prezradili prihlasovacie údaje. Preto tiež Netflix zdieľanie účtu mimo domácnosti zakázal.

V iných krajinách účtuje Netflix poplatky za zdieľanie (napríklad v Českej republike vo výške 79 Kč, čo odpovedá približne 3,30 €), a to za každého, kto sa k účtu pripája mimo domácnosť. Výhodou však je, že každý takýto „nadbytočný“ užívateľ dostane možnosť prihlasovať sa so svojou vlastnou e-mailovou adresou a heslom. Tento spôsob je tiež stále oveľa lacnejší ako zakladanie nového účtu a platenie celej čiastky za ďalšie predplatné. Kedy toto bude dostupné aj na Slovensku však zatiaľ nie je známe.

Ako zrušiť Netflix predplatné?

Netflix je maximálne nezáväzný a svoje predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Za zrušenie sa nič neplatí a je otázkou niekoľkých kliknutí.

Po prihlásení stačí kliknúť na ikonu svojho profilu vpravo hore, potom zvoliť „účet“ a nakoniec „zrušiť predplatné“. Po potvrdení bude vaše predplatné okamžite zrušené. Rovnakým postupom ho môžete aj obnoviť.

Pokiaľ si do Netflixu uložíte svoju platobnú kartu a potom ho prestanete využívať, predplatné sa po čase automaticky zruší.

Čo je Netflix?

Ako už bolo spomenuté, Netflix je online služba, cez ktorú je možné sledovať filmy a seriály. Do povedomia väčšiny slovenských užívateľov sa dostal až v posledných rokoch, založený bol ale už v roku 1997. Spočiatku sa venoval distribúcii filmov a seriálov na DVD. 

Prvý nápad na online distribúciu prišiel krátko po roku 2000. Kvôli v tom čase pomalému internetovému pripojeniu sa pôvodne uvažovalo o zariadení Netflix Box, ktoré by umožňovalo sťahovanie filmov cez noc. Keď bol prístroj v roku 2005 pripravený, na webe sa objavilo zlomové YouTube. Keď Netflix videl, ako je tento nový projekt aj napriek nižšej kvalite obsahu populárny, rozhodol sa ísť cestou streamovania. To bol začiatok služby, ako ju dnes poznáme. Online streamovanie bolo spustené v roku 2007.

Netflix na rôznych zariadeniach.

Netflix na Slovensku a v Česku

Netflix si na Slovensku av Česku vybudoval slušnú pozíciu a odhaduje sa, že si ho predpláca už niekoľko sto tisíc ľudí. Preto Netflix zaraďuje stále viac relácií z našich končín. Prostredie Netflixu zatiaľ nie je preložené do slovenčiny, ale môžete využiť aspoň Netflix v češtine.

Je lepší Netflix, HBO GO alebo VOYO?

Najúspešnejšia a najobľúbenejšia je na poli online streamovacích služieb Netflix. Všetky služby sú ale plné parádneho obsahu a pri výbere záleží hlavne  na vašich preferenciách.  Odporúčame preto navštíviť webové stránky všetkých služieb, porovnať programy a uvidíte, ktorý obsah vás osloví viac. Veľkí fanúšikovia filmov a seriálov si často predplácajú Netflix aj HBO GO.

HBO GO má oproti Netflixu o dosť jednoduchší cenník, v ktorom nájdete iba jednu tarifu za 5,99 € mesačne. Ten umožňuje sledovanie obsahu na dvoch zariadeniach súčasne v maximálne Full HD rozlišení. Aj VOYO predplatné ponúka iba jeden druh predplatného za rovnakú cenu. Kupón VOYO, ktorým si VOYO môžete predplatiť aj bez platobnej karty, si u nás kúpite online.

Celosvetový úspech

Netflix sa síce stále venuje aj  rozosielaniu filmov a seriálov na DVD,  online streamovanie ale drvivo prevláda. V  súčasnej dobe si ho predpláca cez 190 miliónov užívateľov zo všetkých kútov planéty. DVD predplatné využívajú necelé dva milióny používateľov v USA.

V roku 2011 sa Netflix začal venovať tiež natáčaniu vlastných relácií. Prvým projektom bol seriál House of Cards, ktorý si okamžite po svojom vydaní v roku 2013 získal obrovskú popularitu. Odvtedy sa program stále rozširuje. Pravidelne vychádzajú nové seriály, filmy aj dokumenty. Novinky vznikajú v rôznych krajinách sveta.

Darčekové karty Netflix.